Paprastas būdas
susigrąžinti mokesčius
Tel.: +370 37 755211
Mob.: +370 67 968858
El. p: info@mokesciugrazinimas.lt
www.mokesciugrazinimas.lt
Grįžti į pradžią
Norvegijoje vaikus auginantiems tėvams skiriamos išmokos gali siekti daugiau nei 600 € per mėnesį

Norvegija yra svetinga emigrantams šalis, siekianti užtikrinti kokybišką gyvenimą tiek savo piliečiams, tiek atvykėliams. Išmokos vaikams yra vienas iš būdų, kuris labai prisideda prie šeimos finansinės gerovės.

Į vaikų išmokas Norvegijoje galima pretenduoti, jei vienas iš tėvų dirba (dirbo) Norvegijoje, o kitas su vaiku gyvena Europos Ekonominės Erdvės (EEE) šalyje.

Šioje šalyje gali būti mokamos trijų rūšių išmokos:

  • Barnetrygd (vaiko pinigai) – ši išmoka skiriama vaikams iki 18 metų. Jos dydis yra 970 NOK (109 €) per mėnesį.
  • Utvidet Barnetrygd (Dvigubi vaiko pinigai vienišiems tėvams) – išmoka priklauso vaikams iki 18 metų. Ji yra skiriama vienišiems vaikus auginantiems vaikams. Jos dydis yra 1940 NOK (218 €).
  • Kontantstøtte (Vaiko priežiūros pinigai) – vaiko priežiūros pinigai skiriami vaikams nuo 1 iki 2 metų. Kol vaikas yra tokio amžiaus, vienas iš tėvų turi dirbti Norvegijoje, kitaip išmoka šeimai nepriklauso. Ilgiausiai išmoka gali būti mokama 11 mėnesių. Pinigai yra išmokami tuo atveju, jeigu vaikas nelanko darželio arba lanko darželį mažiau nei 20 valandų per savaitę. Maksimali išmokos suma yra 6000 NOK (675 €) per mėnesį.

Jeigu atitinkate reikalavimus, yra galimybė gauti dvi išmokas vienu metu. Pagal senaties terminą išmokos Barnetrygd ir Utvidet Barnetrygd gali būti sugrąžintos už praėjusius 3 metus. Išmoką Kontantstøtte galima susigrąžinti už praėjusius 3 mėnesius.

Norint gauti vaikų išmokas reikia pateikti dokumentus apie pajamas už praėjusius 3 metus Norvegijoje: algalapius, Skattekort, darbo sutartį (-is). Taip pat reikės asmens dokumentų bei vaiko gimimo liudijimo kopijų. Reikalingi dokumentai priklauso ir nuo išmokos, į kurią pretenduojate.


Visi reikalingi dokumentaiJeigu nustojate dirbti Norvegijoje, turite patys pranešti NAV (Darbo socialinės rūpybos tarnyba). Nebedirbant šioje šalyje išmokos už vaikus Jums nepriklauso. Jeigu nedirbant Norvegijoje jūs vistiek gausite išmokas, anksčiau ar vėliau NAV gali priskaičiuoti skolą. 

Jei tėvai gyvena kartu, pinigai yra pervedami vaiko mamai, jei vienas iš tėvų šiuo metu yra Norvegijoje, pinigai bus pervedami tam asmeniui, su kuriuo šiuo metu vaikas gyvena EEE šalyje.
 


Skaičiuoklė
Kiek galiu susigrąžinti?


 
 
Susisiekite su mumis

Laisvės al. 67
LT-44304 Kaunas,
Tel.:+370-37-755-211
Fax.:+370-37-751176
Mob.tel.:+370-679-68858
info@mokesciugrazinimas.lt
www.mokesciugrazinimas.lt

 
Reikiamų dokumentų paketas

Parsisiųskite reikiamų dokumentų formas, kurias užpildę galėsite pradėti mokesčių gražinimą

Toliau