Paprastas būdas
susigrąžinti mokesčius
Tel.: +370 37 755211
Mob.: +370 67 968858
El. p: info@mokesciugrazinimas.lt
www.mokesciugrazinimas.lt
Grįžti į pradžią
Pajamų mokesčių grąžinimo gidas

Sunkmečiu kiekvienas litas yra svarbus, tačiau didelė dalis užsienyje dirbančių lietuvių nesusigrąžina mokesčių, baimindamiesi, kad tai gali sukelti įvairių nepageidaujamų pasekmių.

Šiame "GIDE" pateikiame atsakymus į svarbiausius klausimus, kuriuos išgirdome iš savo klientų per 12 sėkmingos veiklos metų.

1. Kas yra pajamų mokesčio grąžinimas?

Kiekvienas asmuo dirbantis užsienyje nuo gaunamų pajamų moka pajamų mokesčius. Pasibaigus finansiniams metams (pvz. Didžiojoje Britanijoje balandžio 5d., Olandijoje - gruodžio 31 d.) arba baigus darbą ir išvykus iš šalies, darbuotojas privalo pateikti pajamų ir mokesčių deklaraciją („Tax Return“) užsienio valstybinėms mokesčių institucijoms. Po deklaracijos pateikimo, užsienio šalies valstybinės mokesčių institucijos darbuotojai peržiūri asmens pateiktus duomenis ir paskaičiuoja kiek pajamų mokesčių buvo permokėta. Jei mokesčiai buvo permokėti – asmeniui yra išmokamos lėšos, kurios ir yra žinomos kaip „ mokesčių grąžinimas“ („Tax Refund“).

2. Kiek laiko trunka mokesčių grąžinimas?

Mokesčių grąžinimas trunka apie 2-3 mėnesius nuo deklaracijos pateikimo. Mokesčių grąžinimo terminas taip pat priklauso, nuo to, kokiu būdu teikiate deklaraciją: asmeniškai ar naudojatės specialistų pagalba. Mūsų duomenimis, naudojantis specialistų pagalba mokesčius galima atgauti greičiau.

3. Kokių dokumentų reikia mokesčių grąžinimui?

Dažniausiai užsienio mokesčių institucijos reikalauja šių dokumentų ir informacijos: - paso arba asmens tapatybės kortelės kopijos; - dokumento apie uždirbtas pajamas ir sumokėtus mokesčius iš kiekvienos darbovietės, kurioje dirbote užsienyje. Tai gali būti paskutinės savaitės arba paskutinio mėnesio algalapiai arba darbdavio išduotas dokumentas (pvz. Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje P-45/P-60 forma, Olandijoje – „Jaaropgave“ forma ir t.t.). - užsienio šalies socialinio draudimo numerio. - darboviečių, kuriose dirbote, pavadinimo ir adreso. Daugiau apie reikalingus dokumentus rasite savo šalies skyriuje.

4. Ar mokesčių grąžinimas yra legalus procesas?

Taip. Pagal užsienio šalyse galiojančius įstatymus pajamų ir mokesčių deklaraciją turi pateikti visi, o mokesčių grąžinimas yra deklaracijos pateikimo proceso dalis.

5. Ar galima susigrąžinti visus užsienyje sumokėtus mokesčius?

Ir taip, ir ne. Priklauso nuo to, kiek laiko dirbote užsienyje, kiek uždirbote pajamų, kurioje šalyje dirbote ir t.t. Pasinaudokite mūsų internetine skaičiuokle, kad sužinotumėte, kokią sumą jūs galite susigrąžinti. Ši skaičiuoklė yra laisvai prieinama kiekvienam ir ja naudotis galima nemokamai. Vidutinė grąžinamų mokesčių suma yra 804 Eur.

6. Ar susigrąžinus mokesčius galėsiu vėl legaliai dirbti užsienyje?

Taip. Mokesčių grąžinimas legalus procesas ir tikrai neturi jokios įtakos jūsų įsidarbinimo galimybėms užsienyje.

7. Ar susigrąžinus mokesčius galėsiu pretenduoti į užsienio šalies senatvės pašalpą/pensiją?

Taip, galėsite pretenduoti į senatvės pensiją, jei išdirbsite užsienio valstybėje įstatymu numatytą laiką ir atitiksite kitus reikalavimus. Mokesčių grąžinimas niekaip nesusijęs su senatvės pensija. Yra du pagrindiniai mokesčių tipai: socialiniai mokesčiai ir pajamų mokesčiai. Susigrąžinti galima tik pajamų mokesčių permokas. Todėl socialinėms garantijomis – senatvės pensijai ar pašalpoms niekas negresia. Pajamų mokesčių grąžinimas neturi nieko bendra su socialinėmis išmokomis bei garantijomis.

8. Ar susigrąžinus mokesčius iš užsienio valstybės nereikia sumokėti mokesčių Lietuvos valstybinei mokesčių inspekcijai?

Ne. Lietuvoje nereikia nieko mokėti, jei užsienio valstybėje mokesčiai jau buvo sumokėti. Lietuva yra pasirašiusi dvigubo neapmokestinimo sutartį su daugeliu valstybių ir todėl Lietuvos piliečiams, kurie mokėjo mokesčius užsienio valstybėje, Lietuvoje jokių papildomų mokesčių mokėti nereikia. Net ir susigrąžinus dalį, ar visus užsienyje sumokėtus pajamų mokesčius, jokių prievolių ar mokestinių įsipareigojimų Lietuvoje neatsiranda. Plačiau apie tai skaitykite Lietuvos Respublikos Valstybinės Mokesčių Inspekcijos specialiai parengtame leidinyje: http://www.vmi.lt/lt/index.aspx?itemId=10139437

9. Ar galima mokesčių susigrąžinimą interpretuoti kaip vengimą mokėti mokesčius, kadangi susigrąžinus mokesčių permoką, atrodo jog mokesčiai nėra niekur sumokami?

Mokesčių susigrąžinimas negali būti vertinamas kaip vengimas mokėti mokesčius. Grąžinami ne visi mokesčiai, o tik permokėta pajamų mokesčių dalis. O jei užsienio valstybė grąžina visus sumokėtus mokesčius, tai reiškia, kad uždirbtos pajamos nebuvo didesnės nei neapmokestinamas pajamų minimumas toje užsienio valstybėje. Plačiau apie tai skaitykite Lietuvos Respublikos Valstybinės Mokesčių Inspekcijos specialiai parengtame leidinyje: http://www.vmi.lt/lt/index.aspx?itemId=10139437

10. Ar tiesa, kad galima susigrąžinti mokesčius tik tuo atveju, jei užsienyje asmuo dirba bent kelerius metus?

Netiesa. Nėra svarbu, kiek laiko buvo dirbta užsienyje. Jei žmogus dirbo tik 2 savaites bei mokėjo mokesčius, mokesčių permokos bus grąžintos.

11. Ar galima susigrąžinti mokesčius, jei neturite tam reikalingų dokumentų?

Taip. Bet šiuo atveju geriau kreiptis pagalbos į mokesčių grąžinimo specialistus, kurie gali susisiekti su Jūsų buvusiais darbdaviais arba mokesčių institucijų darbuotojais ir pabandyti šiuos klausimus išspręsti.

12. Ar asmuo gali susigrąžinti mokesčius nesikreipdamas pagalbos į specialistus?

Taip. Kiekvienas asmuo gali asmeniškai kreiptis į užsienio valstybės mokesčių institucijas ir teikti dokumentus. Tačiau mūsų patirtis rodo, kad pateikti dokumentus nėra sudėtinga, bet tolesniame procese žmonės susiduria su problemomis. Paminėsime kelias problemas:

- pateikiama neteisingai užpildyta deklaracija;

- mokesčių inspektoriams kyla klausimų, į kuriuos žmonės negali profesionaliai atsakyti;

- pasimeta paštu siunčiami laiškai; - žmonės nesusikalba telefonu, kai jiems paskambina mokesčių inspektoriai.

 


Skaičiuoklė
Kiek galiu susigrąžinti?
Žiniasklaida apie mus
Sužinokite, ką apie mus rašo Lietuvos spauda ar rodo Lietuvos televizijos
Skaityti daugiau..
Apie mus
Sužinokite daugiau apie RT Tax. Mūsų trumpa istorija ir kodėl mus verta rinktis
Skaityti daugiau..


 
 
Susisiekite su mumis

Laisvės al. 67
LT-44304 Kaunas,
Tel.:+370-37-755-211
Fax.:+370-37-751176
Mob.tel.:+370-679-68858
info@mokesciugrazinimas.lt
www.mokesciugrazinimas.lt

 
Reikiamų dokumentų paketas

Parsisiųskite reikiamų dokumentų formas, kurias užpildę galėsite pradėti mokesčių gražinimą

Toliau