Paprastas būdas
susigrąžinti mokesčius
Tel.: +370 37 755211
Mob.: +370 67 968858
El. p: info@mokesciugrazinimas.lt
www.mokesciugrazinimas.lt
Grįžti į pradžią
Parama uždarbiaujantiems Norvegijoje – iki 10 tūkst. eurų vaikui per metus

Dosni Norvegijos vyriausybės politika auginančioms vaikus šeimoms liečia ne tik teisėtus šalies piliečius, bet ir laikinai užsidirbti atvykusius imigrantus. Daugiau nei 50 proc. Norvegijoje uždarbiaujančių lietuvių nepasinaudoja visomis jiems teisėtai priklausančiomis išmokomis. Mokesčių grąžinimo bendrovės RT Tax Lietuva vadovas V. Paknys pasakojo apie galimybes gauti šią piniginę paramą.

Norvegija iš kitų Europos valstybių išsiskiria tuo, kad parama auginančioms vaikus šeimoms yra skiriama iki kol vaikas sulaukia pilnametystės (iki 18 m.). Pažymėtina, kad išmokos priklauso net ir tokiu atveju, kai vienas iš tėvų dirba Norvegijoje, o vaikai su kitu iš tėvų auga Lietuvoje. Per metus tokios bazinės išmokos sudaro 1332 Eur. Vieniši tėvai, auginatys vaikus, patenka į labiau remiamų šeimų grupę, t.y. turi teisę gauti dvigubus vaiko pinigus (Utvidet Barnetrygd).

Didžiausia vyriausybės parama yra skiriama šeimoms, auginančioms 1-2 m. amžiaus vaikus. Šiuo atveju prie standartinės išmokos dar gali prisidėti vaiko priežiūros pinigai (Kontantstøtte) – 690 Eur per mėnesį. Sudėjus visas išmokas, tam tikromis sąlygomis tokio amžiaus vaikui per metus gali susidaryti net iki 10 tūkst. Eur išmoka. Pagal senaties terminą išmokos už vaikus gali būti sugrąžintos už praėjusius 3 metus. Tam reikalingi pajamas už praėjusius 3 metus Norvegijoje patvirtinantys dokumentai: algalapiai, mokesčių mokėtojo kortelė bei darbo sutartys. Laikotarpis per kurį galima susitvarkyti išmokas yra 6-12 mėnesių. Tam tikrais atvejais procesas gali užtrukti trumpiau ar ilgiau.

„Piktnaudžiauti šia parama nepatartina. Prieš išvykstant iš Norvegijos apie tai rekomenduojame pranešti Norvegijos Darbo ir socialinės rūpybos tarnybai (NAV), kadangi toliau neteisėtai gaunant vaikų išmokas, gali tekti susimokėti Norvegijos valstybei susikaupusią skolą“,- įspėja RT Tax mokesčių grąžinimo specialistas. 

balsas.lt 2015.02.17


Skaičiuoklė
Kiek galiu susigrąžinti?


 
 
Susisiekite nauju adresu:

Ožeškienės g. 15
Kaunas, LT-44254
Tel.:+370-37-755-211
Fax.:+370-37-751176
Mob.tel.:+370-679-68858
info@mokesciugrazinimas.lt
www.mokesciugrazinimas.lt

 
Reikiamų dokumentų paketas

Parsisiųskite reikiamų dokumentų formas, kurias užpildę galėsite pradėti mokesčių gražinimą

Toliau