Paprastas būdas

susigrąžinti mokesčius!

RT Tax klientui išmokėta daugiau nei 11 000 eurų už vaiką

Vokietijoje gyvenančiam raseiniškiui Eligijui Norkui buvo sunku patikėti, kai sužinojo kokia pinigų suma už vaiką jam priklauso. Daugiau nei 11 000 eurų gavusi šeima kol kas nenusprendė kaip panaudos įspūdingo dydžio išmoką. Tuo tarpu, Eligijus sutiko papasakoti apie savo gyvenimą svečioje šalyje.

Eligijau, kiek laiko gyvenate Vokietijoje?
Vokietijoje gyvenu jau 5 metus ir 4 mėnesius.

Papasakokite apie šią šalį: kas Vokietijoje Jums patinka? Galbūt susiduriate su kokiais nors sunkumais?
Gyvenu Bavarijos žemėje, gamta ten labai graži – netoli Alpių kalnai. Didesnių sunkumų neturėjau. Žinoma, iš pradžių buvo problemų dėl vokiečių kalbos nemokėjimo, nes ji yra tikrai reikalinga. Man pasisekė, nes vadybininkė darbe yra ukrainietė, todėl su ja galiu susikalbėti rusiškai. Be abejo, per 5 metus mano vokiečių kalbos žinios patobulėjo. Jau vykdamas į Vokietiją, žinojau ką dirbsiu ir kur gyvensiu, dėl to pradžia buvo lengva.

Palyginkite Lietuvą su Vokietija. Kuo šios šalys panašios ir kuo skiriasi?
Didžiausias skirtumas yra gaunamas atlygis už darbą, Vokietijoje jis yra 4 ar net 5 kartus didesnis nei Lietuvoje. Ir valstybės požiūris į žmogų skiriasi. Vokietijoje daug dėmesio skiriama šeimai bei jos gyvenimo palengvinimui, taikomos lengvatos. Taip pat valstybė kiekvieną mėnesį skiria nemažą sumą vaikams. Mūsų šeimos atveju, ta suma yra 190 eurų už vieną vaiką. Pragyvenimas (maistas, vaistai, drabužiai, buities priemonės) yra ženkliai pigesnis.
Na o panašumų tarp Lietuvos ir Vokietijos rasti sunku. Galbūt reikėtų ilgiau pagalvoti.
Ką galėtumėte patarti lietuviams, kurie galvoja apie emigraciją į šią šalį?
Svarbi vokiečių kalba. Vokietijoje ne visur norima bendrauti net angliškai.

Jums sugrįžo įspūdinga vaiko išmoka – daugiau nei 11 000 eurų. Kaip Jūs sužinojote apie galimybę gauti vaiko pinigus?
Apie mokamus vaiko pinigus sužinojau internete. Buvau apie tai girdėjęs ir Vokietijoje, tačiau konkrečiai nieko nežinojau. Tik pasiteiravus jūsų įmonėje, viskas tapo aiškiau. Tokios sumos, kokią gavome, tikrai nesitikėjau. Buvo sunku patikėti.

Kaip žadate panaudoti sugrįžusius vaiko pinigus?
Kam panaudosime, kol kas dar nežinome. Tegul praeina kiek laiko, kad neišleistume pinigų beprasmiškai. Kadangi pinigėliai yra už vaiką, tai jam planuojame nupirkti naują kompiuterį.

Ar planuojate grįžti į Lietuvą?
Kažkada tikrai grįšiu į Lietuvą, nes savas kraštas traukia lyg magnetas.

Ar esate patenkintas RT Tax paslaugomis?
RT Tax paslaugomis esu tikrai patenkintas. Darbuotojų bendravimas yra malonus, viskas paaiškinimą. Jei reikėtų, tai ir ateityje naudočiausi jūsų įmonės paslaugomis. Taip pat rekomenduočiau ir draugams. Tiesą sakant, keletui draugų jau pasiūlėme kreiptis į RT Tax.

RT Tax primena, kad susigrąžinti vaiko pinigus iš Vokietijos galite net už 4 praėjusius metus. Vaikui išmoka priklauso jei nors vienas iš tėvų dirbo (dirba) Vokietijoje, o kitas su vaiku gyvena EEE šalyje. Išmokų dydis svyruoja nuo 192 Eur iki 223 Eur per mėnesį už vaiką ir priklauso nuo vaikų skaičiaus šeimoje. Daugiau informacijos.

BTN_BACK
Į viršų