Paprastas būdas

susigrąžinti mokesčius!

Norvegija - oficialiai geriausia šalis gyventi

Norvegija, ko gero, daugeliui asocijuojasi su gana atšiauriu klimatu, fiordais, pasiturinčiai gyvenančiais žmonėmis, pažanga ir inovatyvumu. Štai dar prieš porą savaičių šalis tapo pirmąja pasaulyje uždraudusia savo teritorijoje kirsti miškus. Lietuviams Norvegija yra ypač artima – ten mūsų tautiečiai sudaro vieną gausiausių tautinių mažumų, greta jų – lenkai, švedai, somaliečiai ir pakistaniečiai. Atsakyti į klausimą „kodėl Norvegija vilioja migrantus?“ nėra sudėtinga – ši šalis oficialiai pripažinta geriausia vieta gyventi.

Žmogaus socialinės raidos indeksas, kuriuo yra matuojama visų pasaulio valstybių gyventojų kokybė, nustatė, kad geriausios socialinės sąlygos yra sudaromos būtent Norvegijoje. Dėl gausių naftos išteklių, išvystytos žuvininkystės pramonės ir galybės kitų priežasčių ši šalis yra labai turtinga. Taip pat pavydėtinai moka tvarkytis su pinigais. Čia nerasime auksu grįstų šaligatvių ar kitaip demonstruojamos prabangos, priešingai nei kitose iš naftos praturtėjusiose valstybėse, tokiose kaip Dubajus ar Kataras. Norvegija rūpinasi savo gyventojų sveikata, išsimokslinimu, turi investicinius bei gerovės fondus, kovoja su globaliniu atšilimu.

Tikslaus minimalaus atlyginimo Norvegijoje nėra. Jis priklauso nuo įvairių veiksnių – amžiaus, patirties, darbo sektoriaus, išsilavinimo ir t.t. Nepaisant to, mažiausia suma, kurią darbdavys gali mokėti darbuotojui yra apie 592 Eurper savaitę arba 2368 Eur per mėnesį. Tuo tarpu vidutinis mėnesinis atlyginimas siekia net 3347 Eur. Tiesa, su mažesnėmis pajamomis pragyventi būtų sudėtinga, nes kainos šioje šalyje kandžiojasi. „Eurostat“ duomenimis Norvegija pagal prekių ir paslaugų kainas yra labai brangi. Europoje didesnes kainas rastume tik Šveicarijoje.

Nors pinigai laimės neatneša, tačiau garantuoja kokybišką ir, dažniausiai, ilgą gyvenimą. Vidutinė norvegų gyvenimo trukmė yra 82 metai. Gydymas šioje šalyje - nemokamas. Apskaičiuota, kad vieno žmogaus sveikatos apsaugai valstybė išleidžia apie 8500 Eur per metus. Patys norvegai savo gyvenimo kokybę dešimtbalėje sistemoje vertina 7.6 balo, tai yra vienas aukščiausių įvertinimų pasaulyje, teigiama EBPO atliktuose tyrimuose. Šalia patenkintųjų savo gyvenimu norvegų, rikiuojasi šveicarai, danai, islandai.

Nedarbo lygis šioje šalyje yra žemas – vos 4.1 %. Šiuo metu labiausiai reikalingi yra darbuotojai naftos platformose bei laivuose, statybininkai, konstruktoriai, slaugytojai, inžinieriai, IT specialistai. Specialistai reikalingi ir turizmo sektoriuje. Dažnai migrantai atvyksta dirbti sezoninius darbus, o uždirbtų pinigų pakanka visus likusius metus pragyventi skurdesnėse Europos valstybėse iki kol vėl atvykstama sezonui į Norvegiją.

Svarbia pažangios visuomenės dalimi norvegai laiko ne tik gerą sveikatos apsaugos sistemą ar didelius atlyginimus, bet ir išsilavinimą. Aukštasis mokslas čia nemokamas tiek norvegams, tiek užsieniečiams. Tiesa, pastariesiems vykstant mokytis į šią šalį nederėtų pamiršti galimai aukštų pragyvenimo išlaidų.

Gerai apmokami darbai, išvystyta švietimo sistema, įspūdingi kraštovaizdžiai, žemas nusikalstamumo lygis – tai, kas verčia pamąstyti apie Norvegiją renkantis naują gyvenimo vietą. Iš pradžių ši šalis gali pasirodyti ne tokia svetinga svetimšaliams, kaip, pavyzdžiui, Vokietija, tačiau joje yra suteikiamos visos galimybės sėkmingai intergruotis ir tapti pažangios visuomenės dalimi.

 

 

 

 



 

BTN_BACK
Į viršų