Paprastas būdas

susigrąžinti mokesčius!

Ką turite žinoti apie mokesčių grąžinimą iš Olandijos?

Mokesčių sistema Olandijoje yra sudėtinga. Nauji mokestiniai metai jau ne už kalnų – šioje šalyje jie prasideda sausio 1 d. Dabar yra pats laikas prisiminti ką, kiekvienas, dirbantis Olandijoje, asmuo, turėtų žinoti apie mokesčius ir jų grąžinimą.

• Kiekvienais metais, dažniausiai vasario mėnesį, dirbantiesiems Olandijoje, darbdaviai išduoda metines Jaaropgave formas, kuriose yra pateikiama visa informacija apie jūsų pajamas ir sumokėtus mokesčius. Išsaugokite jas – tai reikalinga norint susigrąžinti mokesčius. Neturint šio dokumento, vistiek galite kreiptis dėl mokesčių grąžinimo, tačiau turite žinoti savo BSN numerį. Tuomet, mokesčių grąžinimo specialistai gali susisiekti su jūsų darbdaviu arba mokesčių inspekcija ir šią formą gauti.

• Jeigu gaunate laišką iš mokesčių inspekcijos su raginimu pateikti mokesčių deklaraciją, jūs privalote tai padaryti iki laiške nurodytos datos. Už nurodymo nevykdymą gali būti taikoma bauda, kurios dydis prasideda nuo 220 Eur. Tokį laišką galite gauti net jeigu niekur nedirbate – tada turite pateikti „nulinę“ deklaraciją.

• Saugokite visus laiškus, kuriuos gaunate iš mokesčių inspekcijos. Juose gali būti svarbi informacija, reikalinga sklandžiam mokesčių grąžinimui.

• 2015 m. Olandijos mokesčių inspekcija pradėjo vykdyti pakeitimus savo sistemoje, dėl kurių iki šiol yra apsunkintas dokumentų apdorojimas ir prailgsta mokesčių grąžinimo procedūros laikas. Taip pat, asmenims dirbusiems Olandijoje 2015 m. ir vėliau, galimai sumažės grąžinamos sumos. Daugiau informacijos.

• 2015 m. įsigaliojo nauja mokesčių mokėtojų statuso klasifikacija. Gyventojai oficialiai savo gyvenamąją vietą deklaravę ne Olandijoje nebegali pretenduoti į tokias pačias mokesčių grąžinimo sąlygas kaip Olandijos piliečiai. Tačiau tokiems asmenims išliko galimybė gauti lengvatinį mokesčių mokėtojų statusą, kuris suteikiamas tik atitikus papildomas sąlygas. Mokesčių mokėtojai, kurių gyvenamoji vieta yra deklaruota Lietuvoje ar kitoje ES šalyje, o pajamos 2015 m. gautos Olandijoje sudarė 90 proc. ar daugiau visų gautų pajamų, vis dar gali pretenduoti į pilnas mokestines lengvatas kaip ir Olandijos piliečiai. Šie asmenys privalo pateikti papildomas pažymas apie pajamas, gautas šalyje, kurioje yra oficialiai registruoti. Lietuvoje pažymas tvirtina Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI). Daugiau informacijos.

• Jeigu Olandijoje pirkote draudimo polisą Zorgtoeslag, dalį savo sumokėtos sumos galite atgauti. Prašymą gauti kompensaciją už 2016 metus, mokesčių inspekcija vėliausiai turi gauti iki 2017 m. rugsėjo 1 d. Vėliau prašymai priimami nebus. Rekomenduojame mums savo dokumentus pateikti iki rugpjūčio mėn. 1 d., tuomet, juos apdoroję, iškart išsiųsime mokesčių inspekcijai.

• Mokesčius iš Olandijos galite susigrąžinti už praėjusius 5 metus. Tai reiškia, kad 2017 m. turite paskutinę galimybę susigrąžinti mokesčius, jeigu šioje šalyje dirbote 2012 m.

• Iš Olandijos RT Tax klientai vidutiniškai susigrąžina po 816 Eur, grįžtama suma priklauso nuo Jūsų gautų pajamų Olandijoje, darbdavio nuskaičiuotų pajamų mokesčių, darbo periodo Olandijoje ir Jūsų pajamų gautų šalyje, kurioje esate registruoti.
 

BTN_BACK
Į viršų