Paprastas būdas susigrąžinti mokesčius!

Registruokitės jau dabar, užtruksite tik kelias minutes

Iš užsienio sugrąžinti mokesčiai lieka Lietuvoje

Mokesčių grąžinimo įmonės užsienyje dirbusiems Lietuvos piliečiams kiekvienais metais sugrąžina milijonines sumas permokėtų mokesčių. Mokesčių grąžinimo bendrovė „RT Tax Lietuva“ 2012 metų gruodžio mėnesį atliko tyrimą, kurio tikslas buvo išsiaiškinti, kurgi yra išleidžiami iš užsienio lietuviams sugrąžinti mokesčiai: Lietuvoje ar svečioje šalyje. Buvo apklausti mokesčių grąžinimo bendrovės paslaugomis pasinaudoję klientai.

Beveik 70 procentų respondentų teigė, kad susigrąžino mokesčius kasdienėms išlaidoms Lietuvoje padengti. Tik kas penktas respondentas susigrąžinęs mokesčius juos išleido svečioje šalyje. Nedidelė dalis apklaustųjų (4 procentai) teigė, kad dalį sugrąžintų mokesčių išleido užsienyje ir dalį Lietuvoje. Tik 3 procentai apklaustųjų atgautus pinigus paskyrė santaupoms. Likusi respondentų dalis negalėjo prisiminti, kur buvo išleisti sugrąžinti mokesčiai.

Bendrovės „RT Tax Lietuva“ direktorius Vaidas Paknys džiaugėsi tyrimo rezultatais: “Atliktų apklausų rezultatai yra tikrai teigiami. Galime teigti, kad daugelis lietuvių sugrąžintus mokesčius išleidžia Lietuvoje, taip prisidėdami prie didesnio vartojimo ir Lietuvos ekonominės situacijos gerinimo. Šie rezultatai yra puiki motyvacija mūsų veiklai“.

Nepaisant džiuginančių tyrimo rezultatų, bendrovės vadovas vis dėlto apgailestavo, kad Lietuvos piliečiams vis dar trūksta informacijos apie mokesčių grąžinimo galimybę ir atsiranda besibaiminančių, kad tai gali būti nelegalu.

„RT Tax Lietuva“ duomenimis bendra nesugrąžintų permokėtų mokesčių suma už 2012 metus gali siekti apie 16 milijonų litų. Palyginimui: Latvijoje ši suma turėtų svyruoti apie 12 milijonų litų ir tuo tarpu Lenkijoje turėtų siekti net apie 160 milijonų litų.

„Lietuva vis dar išlieka šalimi, kuri užsienio šalių biudžetams „padovanoja“ dideles permokėtų mokesčių sumas. Mūsų duomenimis apie 40-45 proc. visų dirbusiųjų užsienyje nesusigrąžina ten sumokėtų mokesčių. Liūdniausia, kad nesugrąžinta mokesčių suma yra prarandama negrįžtamai praėjus grąžinimo terminui. Šis terminas priklauso nuo mokestinės šalies, pavyzdžiui iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos ar Airijos mokesčius galima susigrąžinti už 4 paskutinius mokestinius metus, iš Olandijos – už 5 metus“, – kalbėjo Vaidas Paknys.

 

Šaltinis: kaunoaleja.lt 2013.01.07

Atgal
Į viršų