Mokesčių grąžinimas iš Nyderlandų

Norite sužinoti kokią sumą galite susigrąžinti? Pasinaudokite mokesčių skaičiuokle

Kompensacija už sumokėtą sveikatos draudimą (Zorgtoeslag)

Jeigu Jūs pirkote privalomojo sveikatos draudimo polisą Nyderlanduose, dalį savo sumokėtos sumos Jūs galite atgauti.

Pagal Sveikatos draudimo įstatymą (Zorgverzekeringswet) Nyderlanduose gyvenantys asmenys, kurie dirba ir pajamų mokestį moka Nyderlanduose, turi būti apdrausti privalomuoju draudimu. Su savo šalies (ES šalys+Šveicarija) išduota Europos sveikatos draudimo kortele Jūs galite būti Nyderlanduose, bet ne dirbti.

Kompensacijos dydis priklauso nuo Jūsų gautų metinių pajamų.

Kompensacijos suma už 2023 m.:

Iki 154 Eur per mėnesį, jei jūsų metinės pajamos neviršijo 39 000 Eur

Norėdami kreiptis dėl sveikatos draudimo turite atitikti keletą sąlygų, pagrindinė iš kurių yra reguliarus sveikatos draudimo įmokų mokėjimas.

Pasibaigus mokestiniams metams visa kompensacijos suma yra pervedama vienu mokėjimu. Kreipiantis dėl kompensacijos einamaisiais metais kompensacijos suma mokama kas mėnesį.

Reikalingi dokumentai:

|Paso arba asmens tapatybės kortelės kopija;
|Sofi nummer - socialinio draudimo numeris (jei neturite dokumento, bet žinote numerį, tiesiog įrašykite jį į registracijos formą);
|Jaaropgave* formos arba paskutiniai algalapiai** iš kiekvieno darbo;
|Draudimo poliso kopija arba draudimo kortelės kopija.


Svarbu: Visi dokumentai kompensacijai už 2023 m. gauti turi būti pateikti mokesčių inspekcijai iki 2024.09.01. Vėliau patekti prašymai nėra priimami.

Trukmė: Vidutiniškai kompensacijos gavimas trunka 3-4 mėnesius, bet galutinį sprendimą Mokesčių inspekcija gali pateikti per metus nuo dokumentų gavimo datos.

*Jaaropgave yra darbdavio išduodamas dokumentas. Jame yra pateikiama visa informacija apie Jūsų darbo užmokesčius ir sumokėtus mokesčius. Jaaropgave turi būti išduota pasibaigus mokestiniams metams. Jaaropgave formos paieška papildomai kainuoja 20 Eur.

**Paskutinis algalapis – tai dokumentas apie Jūsų gautas pajamas ir sumokėtus mokesčius, kurį Jums išduoda darbdavys kiekvieną kartą išmokėdamas atlyginimą. Paskutiniame algalapyje pateikiama visa informacija apie Jūsų pajamas ir sumokėtus mokesčius nuo įdarbinimo pradžios arba nuo mokestinių metų pradžios.

Neradai atsakymo?
Klausk čia:

Jūs galite užduoti klausimą, tiesiog užpildykite mini formą esančią žemiau. Stengsimės atsakyti kaip galima greičiau. Ačiū!

Siųsti