Paprastas būdas
susigrąžinti mokesčius
Tel.: +370 37 755211
Mob.: +370 67 968858
El. p: info@mokesciugrazinimas.lt

Išmokos vaikams

 

 Išmoka  Išmokos dydis EUR (per mėnesį)  Vaiko amžius
 KINDERGELD (Vaiko pinigai)  192 – 223 EUR  Nuo 0 – 25 metų


Jei vienas iš tėvų dirba (dirbo) Vokietijoje, o kitas su vaiku gyvena EEE šalyje* vaikui gali priklausyti išmoka Kindergeld. Jeigu esate ne iš EEE šalies, papildomai turite pateikti dokumentą, suteikiantį Jums teisę gyventi Vokietijoje. 

Kindergeld (Vaiko pinigai) priklauso vaikams iki kol jiems sueina 25 metai (jeigu vaikas mokosi ir niekur nedirba). Vaikų pinigų tikslas yra padėti padengti išlaidas vaikus auginantiems tėvams.

Išmokos dydis: jeigu turite vieną arba du vaikus, kiekvienam vaikui priklauso iki 192 EUR per mėnesį, trečiam vaikui priklauso iki 198 EUR per mėnesį, ketvirtam vaikui - iki 223 EUR per mėnesį.

 

Senaties terminas: nuo 2018-01-01 pagal naują Vokietijos įstatymą, išmokos už vaikus gali būti sugrąžintos už 6 praėjusius ir einamąjį mėnesį.

 

Paslaugos kaina: 150 EUR (PVM įskaičiuotas). Jei paslauga suteikiama dviems ar daugiau vaikų, taikomas 96 EUR (PVM įskaičiuotas) mokestis už kiekvieną papildomą vaiką; 50 EUR (PVM įskaičiuotas), jei buvo atlikta pašalpos atnaujinimo paslauga.

 

SVARBU: Nuo 2018.01.01 Lietuvoje skiriamos 30 Eur išmokos už vaikus. Jeigu Lietuvoje kartu su vaiku gyvena ir dirba nors vienas iš tėvų, tuomet galima gauti išmokos iš Vokietijos ir Lietuvos skirtumą (Vokietijos išmoka – Lietuvos išmoka = gaunamos išmokos dydis).

*Austrija, Belgija, Bulgarija, Kipras, Čekijos Respublika, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Islandija, Airija, Italija, Latvija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Jungtinė Karalystė. Šveicarija nors nepriklauso EEE, tačiau piliečiai turi tokias pat teises kaip ir EEE gyvenantys piliečiai.

 


REIKALINGI DOKUMENTAI
• Lohnsteuerbescheinigung formos kopija (gaunama iš darbdavio);
• Darbo sutarties Vokietijoje kopija (Arbeitsvertrag);
• Pažymos Arbeitgeberbescheinigung originalas (gaunamas iš darbdavio);
• Nuomos sutarties kopija (Mietvertrag);
• Gyvenamos vietos Vokietijoje registarcijos/išsiregistravimo dokumentų kopijos (Anmeldung/Abmeldung). Jeigu neturite šių dokumentų, turite pateikti tikslų adresą Vokietijoje.
• Abiejų tėvų pasų / asmens tapatybės kortelių kopijos;
• Santuokos liudijimo kopija (išversta ir patvirtinta vertimų biure);
• Abiejų tėvų pažymos apie Lietuvoje gautas pajamas iš Sodros „Pažyma apie asmens valstybinį socialinį draudimą“ ar Mokesčių Inspekcijos „EU/EWR-ES/EEE“ (išverstos ir patvirtintos vertimų biure, originalūs dokumentai);
• Vaiko (-ų) gimimo liudijimo (-ų) kopija (išversta (-os) ir patvirtinta (-os) vertimų biure);
• Vaiko (-ų) paso (-ų) kopija (-os) (jei yra);
• Jeigu vaikui yra 18-25 m., reikalinga pažyma iš mokyklos/universiteto (išversta ir patvirtinta vertimų biure, originalus dokumentas);
• Pažyma iš socialinės paramos skyriaus patvirtinanti, kad vaikas negauna jokių pašalpų arba gauna pašalpas EEE* šalyje (išversta ir patvirtinta vertimų biure, originalus dokumentas);

D.U.K

Ką daryti, jei neturiu reikiamų dokumentų?
Jeigu neturite pažymos iš darbdavio (Arbeitgeberbescheinigung), mes galime siųsti užklausą darbdaviui.
Visus kitus reikiamus dokumentus, turite pateikti patys. Neturėdami visų reikiamų dokumentų, negalėsime padėti gauti vaikų pinigus.
Kaip aš gausiu pinigus?
Šeimos kasos (Familienkasse) išmoka pinigus tam asmeniui, kuris dirba (dirbo) Vokietijoje. Agentai, padedantys susitvarkyti vaikų pinigus, negali gauti tiesiogiai šių pinigų, todėl šiai paslaugai taikomas išankstinis mokestis.
Kokie yra paslaugų įkainiai?
120 EUR, jei buvo atlikta Kindergeld vaikų pašalpų suteikimo paslauga Vokietijoje; jei paslauga suteikiama dviems ar daugiau vaikų, taikomas 96 EUR mokestis už kiekvieną papildomą vaiką; 36 EUR, jei buvo atlikta pašalpos atnaujinimo paslauga.
Kiek laiko gali užtrukti vaikų išmokų tvarkymas?
Laikotarpis, per kurį galima susitvarkyti išmokas, yra 6-12 mėnesių. Tam tikrais atvejais procesas gali užtrukti trumpiau ar ilgiau.


NAUDINGA INFORMACIJA:

  • Jei nustosite dirbti Vokietijoje, turite patys pranešti Šaimos kasoms (Familienkasse) apie tai, nes nebedirbant Jūs nebepretenduojate gauti vaikų išmokų. Jei jūs nebedirbsite Vokietijoje ir vis tiek gausite išmokas už vaikus, po tam tikro laiko Šeimos kasos gali paskaičiuoti skolą.
  • Jei pagal senaties terminą jums priklauso išmoka (-os) už praeitus mėnesius, pilna išmoka bus pervesta vienu metu, po to kai Šeimos kasos patvirtins, kad jūs atitinkate reikalavimus išmokai (-oms) gauti.
  • Ar jūs pretenduojate gauti išmokas iš Vokietijos svarsto Šeimos kasos. RT Tax įmonė nėra atsakinga už svarstymo laiką, rezultatą ar jums paskirtų išmokos (-ų) dydį.

Registracija
Užpildykite registracijos formą, gaukite visą
reikalingą informaciją.Siųsti
Skaičiuoklė
Sužinokite kokią sumą galite susigrąžinti. Sugaišite tik kelias minutes!
Kiek galiu susigrąžinti?
 
 
Susisiekite su mumis

Laisvės al. 67
LT-44304 Kaunas,
Tel.:+370-37-755-211
Fax.:+370-37-751176
Mob.tel.:+370-679-68858
info@mokesciugrazinimas.lt
www.mokesciugrazinimas.lt

 
Reikiamų dokumentų paketas

Parsisiųskite reikiamų dokumentų formas, kurias užpildę galėsite pradėti mokesčių gražinimą

Toliau